Ze života naší školy

10
zář 26, 2017 749

Říjnové informace

V pondělí 2. října podniknou třídy 7.A s 5.B výlet do ZOO. V týž den třídy 2.A, 3.A, 4.A…
parnik
zář 26, 2017 731

3. A na parníku

O nevšedně prožitém všedním dnu třídy 3.A nám napsala paní učitelka Lucie Jílková: Ve…
planetarium
zář 26, 2017 808

Čtvrťáci v Planetáriu

O návštěvě čtvrtých tříd v Planetáriu nám napsala paní učitelka Helena Bláhová: Dne 21.…

10

V pondělí 2. října podniknou třídy 7.A s 5.B výlet do ZOO.

V týž den třídy 2.A, 3.A, 4.A a 4.B zavítají DO OPERY.

3. října se 4. a 5. třídy zúčastní preventivního programu BEZPEČNÝ INTERNET. 6., 7. a 8. třídy čeká tento program 10. října.

Třída 7.A se 3. října zaměří na správný NUTRIČNÍ PROGRAM, třída 9.B se stejnou problematikou bude zabývat 10. října, 6.A 17. října, 6.B 24. října a 8.A 31. října.

V odpoledních hodinách se 3.října sejdeme na již tradiční akci SPADANÉ LISTÍ.

5. října navštíví 2.A GALERII MODERNÍHO UMĚNÍ. 2.D ji navštíví 11. října a 2.B 19. října.

11. října proběhne HLASOVÁNÍ žáků O nejvýhodnějším PROJEKTU pro naši školu.

26. října začínají PODZIMNÍ PRÁZDNINY, které končí v neděli 29. října. Ve škole se tedy opět sejdeme v pondělí 30. října.

parnik

O nevšedně prožitém všedním dnu třídy 3.A nám napsala paní učitelka Lucie Jílková:

  Ve čtvrtek 21. září čekalo na žáky z 3.A příjemné překvapení. Po příjezdu na Dvořákovo nábřeží už většina z nich začala tušit, že tento den oslavíme na palubě lodi Marie u Štefánikova mostu. Most je dlouhý 263 metrů. Právě u něj měla naše loď své kotviště.
  Projížďka po Vltavě byla pro nás jednou z nejpříjemnějších možností, jak poznat krásy Prahy a ještě si užít pohodlného cestování se spoustou kamarádů na palubě. Počasí nám také přálo a nepršelo. Částečně krytou palubu jsme využili a dali si svačinu, někteří posvačili uvnitř v salónku.
  Výlet lodí se nám moc líbil, cestou jsme viděli Pražský hrad, Rudolfinum, Národní divadlo, Franz Kafka Museum, podpluli jsme Karlův most, Mánesův most a Most legií u Střeleckého ostrova a poznali další významné historické i moderní stavby.
  Někteří jeli na lodi poprvé, ale vše proběhlo skvěle. Den jsme si zpestřili procházkou přes Karlův most, nejstarší stojící most přes řeku Vltavu z roku 1402. Most je dlouhý 515 metrů, široký téměř 10 metrů.Vyfotili jsme si a prohlédli 30 soch a sousoší. Sáhli jsme si také na sochu sv. Jana Nepomuckého pro štěstí, pohladili si reliéf a pak už zbývalo jen si něco přát. Děti na plavbu cestou do školy s nadšením vzpomínaly.
  Celý den se nám opravdu vydařil, nabídl mnoho zajímavého a zábavného. Budeme na něj rádi vzpomínat. Prostě den, jak má být!

Věříme, že tenhle výlet se opravdu třeťákům líbil a za povídání i fotografie paní učitelce děkujeme.

planetarium

O návštěvě čtvrtých tříd v Planetáriu nám napsala paní učitelka Helena Bláhová:

   Dne 21. září se vydaly všechny 4. třídy do PLANETÁRIA. Následující den už končí astronomické léto a nastupuje podzim. Rozhodli jsme se podrobněji prozkoumat tělesa naší sluneční soustavy - především Slunce, Zemi, Měsíc, planety, komety a trpasličí planety. Po prohlídce sluneční soustavy jsme se vrátili zpět na Zemi a podívali se na některá místa naší modré planety. Seznámili jsme se s pestrostí Země od rovníku až k pólům, se změnami přírody od jara do zimy. Na závěr jsme si ukázali hvězdy a souhvězdí typické pro daná roční období - např. Velký a Malý vůz, Lev, Býk aj. Nezapomněli jsme ani na galaxie a další vesmírné objekty, které se ukrývají mezi hvězdami na obloze.
   Po skončení velmi zajímavého pořadu jsme si ještě prohlédli stálou expozici s interaktivními exponáty, 4D simulátory, historickými přístroji a počítači s informacemi z astronomie a kosmonautiky. Vyzkoušeli jsme si např. model černé díry, optiku oka atd.
   Dopoledne jsme si bezvadně užili a už se těšíme na další návštěvu dne 16. listopadu, kdy budeme blíže zkoumat vesmír.

Děkujeme za hezké povídání a děkujeme také paní učitelce Janě Topičové za přiložené fotografie.