parnik

O nevšedně prožitém všedním dnu třídy 3.A nám napsala paní učitelka Lucie Jílková:

  Ve čtvrtek 21. září čekalo na žáky z 3.A příjemné překvapení. Po příjezdu na Dvořákovo nábřeží už většina z nich začala tušit, že tento den oslavíme na palubě lodi Marie u Štefánikova mostu. Most je dlouhý 263 metrů. Právě u něj měla naše loď své kotviště.
  Projížďka po Vltavě byla pro nás jednou z nejpříjemnějších možností, jak poznat krásy Prahy a ještě si užít pohodlného cestování se spoustou kamarádů na palubě. Počasí nám také přálo a nepršelo. Částečně krytou palubu jsme využili a dali si svačinu, někteří posvačili uvnitř v salónku.
  Výlet lodí se nám moc líbil, cestou jsme viděli Pražský hrad, Rudolfinum, Národní divadlo, Franz Kafka Museum, podpluli jsme Karlův most, Mánesův most a Most legií u Střeleckého ostrova a poznali další významné historické i moderní stavby.
  Někteří jeli na lodi poprvé, ale vše proběhlo skvěle. Den jsme si zpestřili procházkou přes Karlův most, nejstarší stojící most přes řeku Vltavu z roku 1402. Most je dlouhý 515 metrů, široký téměř 10 metrů.Vyfotili jsme si a prohlédli 30 soch a sousoší. Sáhli jsme si také na sochu sv. Jana Nepomuckého pro štěstí, pohladili si reliéf a pak už zbývalo jen si něco přát. Děti na plavbu cestou do školy s nadšením vzpomínaly.
  Celý den se nám opravdu vydařil, nabídl mnoho zajímavého a zábavného. Budeme na něj rádi vzpomínat. Prostě den, jak má být!

Věříme, že tenhle výlet se opravdu třeťákům líbil a za povídání i fotografie paní učitelce děkujeme.